خاطرات من و سامي

من یک زنم با تمام دغدغه های یک همسر و مادر اینجا برایم بسان دفتری است که در آن مینویسم از روزمرگی هایم ، از پسر دلبندم از همسرم ، گاه سرشار از عشقم و گاه دلگیر وتنها


 

 

  

1- هفته پیش به اتفاق همسرم و سامی رفتیم به دومین جشنواره فیلم کمدی گل آقا که تو اریکه ایرانیان برگزار میشد. چند روز قبلش همسر جان از طریق اینترنت یه ثبت نام دقیقه نودی انجام داده بود و خوشبختانه رزرو انجام شد. ساعت 7 شب مراسم شروع شد. اکثر قریب به اتفاق هنرمندان سینما تئاتر و تلویزیون اومده بودند. مجری مراسم علیرضا خمسه بود. احتمالا تیزر تبلیغاتی مراسم رو تو تلویزیون دیدید. یه انیمیشن بامزه از حمید جبلی که در حال مسابقه فوتبال با رونالدینیو ئه. مراسم هم با همین انیمیشن آغاز شد. تو این مراسم از سعید پور صمیمی بخاطر یک عمر فعالیت هنری قدردانی شد. هنرپیشه بسیار خوبیه. چهره فعلی وی بسیار شبیه چهره کنونی پدر شوهرم میباشد. طوریکه وقتی اومد روی سن سامی فریاد زد بابائی !!! جایزه اش را از ثریا قاسمی و مریلا زارعی دریافت کرد .

از منوچهر رحمانی شاعر و نویسنده طنز ( سراینده شعر همیشه جاوید حسنی نگو بلا بگو ) هم قدردانی شد. رضا عطاران بهترین بازیگر طنز سال برشمرده شد و جایزه اش را از دست حمید لولائی گرفت. دیدن حمید لولائی جواب سؤال همیشگی ذهنم را داد که چرا این آدم تو همه نقشهایش مثل کاراکتر خشایار دستانش میلرزه و فهمیدم که بنده خدا گناهی نداره پارکینسون داره. ژاله صامتی برگزیده بهترین بازیگر زن شد یه توضیحاتی هم راجع بهش داده شد ولی من زیاد نفهمیدم دلیل برگزیدنش چی بود. نکته جالب هم ضربی خوانی مرتض احمدی بود که پسر و نوه چهار ساله هادی اسلامی مرحوم با ضرب زدنشان همراهیش میکردند. این آقا کوچولو گاهی اوقات حوصله ضرب زدن نداشت و شروع میکرد روی قسمت بالای تنبکش تالاپ تولوپ میزد. کمال تبریزی بهترین کارگردان طنز شناخته شد و جایزه اش را از سیروس الوند گرفت. سیروس الوند پشت میکروفون آمد و بعر از سلام و چاق سلامتی با حضار از حضور آقای خاتمی قدردانی کرد که صدای کف زدنهای ملت زیاد نبود ولی بعدش گفت آقای خاتمی به برادر ارجمندتون سلام برسانید و بهش بگید که چقدر دلمان برایش تنگ شده. اینجا بود که سالن از جیغ و دست و هورا منفجر شد. بزرگداشتی هم برای مرضیه برومند انجام شد. آدم بسیار بانمکیه. دلخور شدیم وقتی دیدیم از مهران مدیری هیچ اسمی به میان نیامد نه کاندید شد و نه برنده. گرچه راشهائی از فیلم دایره زنگی را نشان دادند و او هم در بعضی از تصاویر بود ولی برگزیده نشد.

2- چند شب پیش فیلم شب شیرین که مربوط به مراسم دهمین سال برگزیدگان سینمای ایران از طرف مجله دنیای تصویر را دیدم که مربوط به تیرماه سال گذشته بود. چقدر دیدن خسرو شکیبائی غم انگیز بود. چهره تکیده و سیاه با همان مهربانی همیشگی به روی سن آمد . مراسم جالبی بود . دیدن چهره های هنرمندان خانم با خروارها آرایش و بدون سانسور جالب بود البته وقتی یکتا ناصر به روی سن آمد اینقدر بتونه کاری کرده بود که تا حدوی کلوزآپهای اونو حذف کرده بودند. البته بنده خدا تقصیری نداشت چون اعلام کرد که هفته قبلش عروسیش بوده و خوب بیچاره جوزده تازه عروس بودنش بوده دیگه. اجرای یک ترانه زنده از مهران مدیری هم جالب بود. نکته جالب توجه دیدن بهرام بیضائی و همسرش مژده شمسائی بود که مژده خانم چقدر به نسبت گذشته جاافتاده تر و جذابتر شده بود. کلوز آپ هائی هم از مستانه مهاجر و پژمان بازغی نشان داد که حس فضولیمان نسبت به دیدن همسر آقا پژمان فرو نشست. قابل توجه یلدا جونم ).

3- دیدید تو بازی حکم گاهی اوقات حریف تا شش دست برنده میشه بعد از اون هی میبازه و بقول معروف شیش گیر میشه. قصه لاست دیدن منهم همینجوری شده تخت گاز رفتم جلو حالا سر قسمت 11 سیزن چهار دی وی دی ما خراب کپی شده و ما گیر کردیم . حتی داداش وفا هم نسخه 

divxبرام آورد که اونم حکایتی داشت و تو دی وی دی پلیر اجرا نمیشد و ایرادات فنی داشت. داداش وفا همونجور که گفتم فعلا جلسه نقد و بررسی لاست تعطیله فکر شام تو یه جای دیگه باش. مگر جاکوب کاری کنه.

4- راستی شما میدونید اختلاف علی کریمی و علی دائی از کجا آب میخوره که علی آقا کوچیکه به هیچ عنوان راضی به کنار اومدن با علی آقا بزرگه نمیشه ؟؟؟؟

5-

جمعه پیش اختتامیه جشنواره صنایع غذائی زیتون تو پارک ملت بود که ما هم رفتیم. جمعیت خیلی زیاد بود. برنامشون هم بدک نبود . نکته قابل توجه اجرای موسیقی زنده توسط کسری خدیور نابغه 14 ساله که 6 کارت استادی دارد و در کشورهای اتریش، استرالیا و فرانسه بورسیه شده است اما هیچکدام را نپذیرفته است. کسب مقام اول کمانچه ایران و کسب مقام ممتاز ویولن از جمله مقام‌های کسب شده اوست. جالبه نه ؟

۶- اینم یه عکس پاییزی از سامی

 

 

شنبه ٤ آبان ۱۳۸٧ | ٥:۳٤ ‎ب.ظ | sherry | نظرات () |
Design By : Persian weblog