خاطرات من و سامي

من یک زنم با تمام دغدغه های یک همسر و مادر اینجا برایم بسان دفتری است که در آن مینویسم از روزمرگی هایم ، از پسر دلبندم از همسرم ، گاه سرشار از عشقم و گاه دلگیر وتنها


یه مدتیه راجع به فیلم وفیلم دیدنمون چیزی ننوشته ام پس بی مقدمه :

فیلم Franky & Johnny  رو با شرکت آل پاچینو و میشل فایفر دیدم. یه فیلم زیبا و رومانس بعد از مدتها. آل پاچینو تو این فیلم دهه چهل رو میگذرونه و فوق العاده است . چهره جذاب و بازی روان میشل فایفر هم که حرف نداره توصیه میکنم ببینیدش.

فیلم departure فیلم ژاپنی که برنده اسکار بهترین فیلم خارجی 2009 میباشد. فیلم در مورد یه نوازنده چیره دست ویلون سل است که بخاطر بیکاری تبدیل به مسئول مراسم کفن و دفن میشه و مرده ها رو قبل از سوزاندن آرایش میکنه. اینقدر در آرایش اموات سلیقه و ظرافت بخرج میده که ترس ادم از مرگ کاملا میریزه و آدم خوشش میاد یه بار توسط این آدم آرایش بشه ( بعد 120 سال دور از جون شوما )

یه فیلم هندی جدید از شاهرخ خان هم دیدم بنام rab ne bana di jodiیه فیلم موزیکال از شاهرخ خان بود که بعد از دیدنش احساس کردم شاهرخ خان هم لاولیه ها قلب

فیلم سکس و فلسفه مخملباف بالاخره طلسمش شکسته شد فیلم عجیبیه احساسم نسبت به اون گنگه خیلی از سکانساشو دوست داشتم مثل سکانس داخل هواپیما و دیدار با مهماندار و رقص با ملودی ترانه آیریلیق . کلا عجیبه. خیلی دلم میخواد بدونم این دگردیسی مخملباف از دو چشم بی سو گرفته تا این فیلم اخیر چجوری حاصل شده؟

تعریف فیلم هشت و نیم فدریکو فلینی رو خیلی شنیده بودم گیرش اوردم ولی دیوانه شدم. من هیچی نفهمیدم. فقط فهمیدم که مارچلو ماستریانی یه کارگردانه همین و بس. اینقدر فضای فیلم عوض میشد و غیر عادی بود که حالم بهم خورد و تا آخر ندیدمش.

فیلم GIGLI با بازی جنیفر لوپز و بن افلک. وای که جنیفر تو این فیلم چقدر خوش هیکل و زیبا و سکسیه واااااای . بن افلک هم خیلی بیشتر از این مارک آنتونی به جنیفرجون میومده. یکبار دیدنش خوبه. چندسکانس هم از آل پاچینو داره که عالیه. بازیگر نقش اون جوون شیرین مغز هم عالی کار میکنه. چند تا دیالوگ توپ هم دارهچشمک

A short film about love اثر کریستف کیسلفسکی / فیلم ترو تا آخرش میکشونه چرا که میخوای بدونی بالاخره این عاشق دلخسته چه میکنه ولی آخر فیلم اینقدر بیخود تموم میشه که اونوقت عنوان فیلم بیشتر برای آدم معنی پیدا میکنه A short film !!!!

La Vie En Rose  یه فیلم فرانسوی با بازی ماریون کوتیلارد که اگه درست یادم مونده باشه اسکار هم گرفت. این فیلم رو دوست داشتم ببینم چون ایفاگر نقش ادیت پیاف خواننده مشهور فرانسوی بود. حالا چرا؟ وقتی خدا بیامرز مهستی درگذشت یادمه بیژن مالک برند بیژن تو یه مصاحبه گفت که من در زندگیم دو نفر رو عاشقانه دوست داشتم و همواره ستوده ام یکی خانم مهستی و دیگری ادیت پیاف. همون موقع برام جالب بود که صدای این خواننده فرانسوی رو بشنوم که بواسطه این فیلم هم دیدم هم شنیدم ولی من اصلا دوستش نمیداشتم. بنظرم شخصیت ادیت پیاف هم خیلی جای سوال داشته بنده خدا !!!!

فیلم دلشکسته رو هم با بازی شهاب  حسینی هم دیدیم . بازیها خوب بود. اول فکر کردم شاید ایفاگر نقش دختره با گوهر خیراندیش نسبتی داشته باشه ولی بعد دیدم نه بیتا بادرانه. یادتونه فیلم آژانس شیشه ای رو ؟؟؟ اولین بازیش نقش همسر حببیب رضایی بود. اینجا خیلی متفاوت شده بود. فیلم بدی نبود البته سکانسهای پایانیش رو که همه جوگیر و عرفانی میشن رو اصلا دوست نداشتم ولی بعضی از دیالوگها فوق العاده بود. 

 دیگه یادم نمیاد تو این یکی دو ماهه فیلم دیگه ای دیده باشم. بغیر از اینکه از سریال شمس العماره هم بدم نمیاد.رویا تیموریان و مرجانه گلچین شاهکارن

سریالهای ماه رمضون رو هم ای دیدیم. فعلا که هیچ یک چنگی بدل نمیزنند. جای عطاران و مریم امیرجلالی و حمید لولایی و سیروس گرجستانی و علی صادقی خالیه

راستی این نود نمیخواد شروع بشه؟؟؟؟؟

 

پینوشت : پسرک ما هم ریز جثه است هم انگشتانش بسیار ظریفند. استاد پیانو معتقد بود که حداقل یکسال دیگه باید سامی به یادگیری پیانو بپردازه حداقل زمانی که یخورده از الانش بزرگتر شده باشه. بناچار برای اینکه محفوظات ارفش به فنا نره خودش سنتور رو انتخاب کرد و فعلا مشغول فراگیری این سازه.

 

سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۸ | ۱:٠۳ ‎ق.ظ | sherry | نظرات () |
Design By : Persian weblog