خاطرات من و سامي

من یک زنم با تمام دغدغه های یک همسر و مادر اینجا برایم بسان دفتری است که در آن مینویسم از روزمرگی هایم ، از پسر دلبندم از همسرم ، گاه سرشار از عشقم و گاه دلگیر وتنها


همیشه وقتی اسم روز معلم میاد، ناخودآگاه آدم به فکر محبوبترین معلمش میفته. تو زندگی تحصیلی من بوده اند افرادی که برام بسیار محترم بودند و هستند و یادشون هم همیشه گرامیه. تو دبستان معلم کلاس سومم ، خانم جباری و تو پنجم خانم جلالی برام خیلی خاطره انگیزند. تو راهنمایی و دبیرستان و دانشگاه هم ، عزیزانی هستند که خاطرات زیبایی از اونا تو ذهن من جا خوش کرده. اما از همه عمیقتر و پایدارتر ، عشقم به بهترین معلم زندگیم ، که دبیر تاریخ و جغرافی کلاس سوم راهنمائیم هم بود ، میباشد. کسیکه به من درس زندگی و عشق داد مثل خیلی از مادرهای دنیا.

مامانم ، عزیزم ، فردا هم یکی از اون روزاست که جای خالیت دوباره برای من پررنگ میشه. یاد اون روزها بخیر که تو یه همچین روزی به خونه میومدی و تو دستات پر از دسته گل و هدایای شاگردات بود. یادش بخیر که من مثل همه بچه ها که عاشق بازکردن کادو هستن ، همونجا تو راهرو دوزانو رو زمین مینشستم و تند تند کادوهارو باز میکردم و کلی هم تصاحبشون میکردم. عزیزم وقتی تو سالهای بیماریت ، قابهای تقدیرنامه هایی رو که بمناسبت نمونه بودنت در طی سالهای کاریت ، جابجا میکردم بهم گفتی که واقعا باید اینارو گذاشت در کوزه و آبشو خورد. نمونه کیلو چند؟؟ کدوم یک از آموزش و پرورشی ها تو این سالها یه حالی از من پرسیدند که ببیند من مردم یا زنده؟؟؟ ولی لبخندی برلبانت نقش میبست عمیق و زیبا وقتی تعدادی از شاگردان باوفایت که حالا برای خودشان خانمی بودند و شوهر و بچه داشتند ، بهت تلفن میکردن و جویای حالت بودن و من میفهمیدم که تو چقدر عاشقانه درس محبت رو براشون زمزمه کردی که هنوزم دبیر مهربانشان رو بیاد دارن.

عزیزم ، حالا سامی  نوه کوچولوی تو کلاس اولی شده و فردا اولین تجربه این روز ( صرفنظر از مهد کودک و پیش دبستانی )  رو با برنامه های مدرسه خواهد داشت. دلم مثل همه این سالهای نداشتنت ، بازم تنگ تنگ شده مادرم. روز معلم برتو مهربانترینم مبارک باد.

 

پینوشت : نازنین جونم و سپیده جونم ، میس لیلای نازنین ، روز معلم برشما مربیان دلسوز دوران خردسالی سامی هم مبارک باد. دوستون داریم .

سرکار خانم احمدی عزیزم ( آموزگار کلاس اول سامی) این روز برشما مبارک باد. خوشحالم که سامی اولین سال مدرسه رو زیز سایه شما سپری کرد و از آن خرسندم که دوست بسیار خوب و ارزشمندی مثل شما دارمقلب

قلب

شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ | sherry | نظرات () |
Design By : Persian weblog