خاطرات من و سامي

من یک زنم با تمام دغدغه های یک همسر و مادر اینجا برایم بسان دفتری است که در آن مینویسم از روزمرگی هایم ، از پسر دلبندم از همسرم ، گاه سرشار از عشقم و گاه دلگیر وتنها


تا پایان جام جهانی ، این هیجان گریبانگیر خانواده ماست.  فرصتی دست داد تا دو تا از بازیهای جام رو تو سینما آزادی ببینیم. بازی برزیل - هلند و بازی آرژانتین - آلمان

فکر بسیار خوبیه که این مسابقات رو تو سینما پخش کنند. بنظر من اگه از اول بازیها ف این کار انجام میشد هم مشتاقان فوتبال لذت وافری میبردند ، هم میتونست سینما ها رو از رکود فروش نجات بدهند.

بازی اول ( برزیل - هلند ) رو در سالن آزادی دیدیم که بسیار سالن مجهز و بزرگی است با تهویه بسیار مطبوع هوا. این بازی رو با جمعی از دوستان و فامیل دوستدار برزیل دیدیم. فقط همسر بنده و دوست عزیزم صفا بودند که شدیدا طرفدار هلند بودند و حسابی کری میخوندند.  واکنش تماشاگران بسیار دیدنی بود. کری خوندن هواداران دوتیم ، ریتم هماهنگ کوبیدن پا ، شعارهای استادیومی ، بالا پائین پریدنشون در هنگام حمله به دروازه ، موج مکزیکی همه و همه لحظات پرخاطره ای رو برامون رقم زد. خنده دارتر از همه تو اون لحظات تشویق دروازه بان هلند " استکلنبرگ " بود که خیلی بانمک توسط تماشاچیان انجام میشد. پسرک طرفدار برزیل ما هم ، ملبس به لباس برزیل در سینما حضور داشت که شدیدا هم توسط دوربینها شکارشد و حتی برنامه درشهر هم باهاش مصاحبه کرد که پریروز پخش شد که متاسفانه ما ندیدیم ولی بعضی از دوستان دیده بودند . درطول بازی روی پای پدرش نشسته بود و مدام برزیل رو تشویق میکرد و این در حالی بود که پدرش هلند رو تشویق میکرد. اولش کمی خنده اش گرفت ولی بعدش حسابی از دست باباش عصبانی شده بود. قیافه اش بعد از بازی دیدنی بود. پرچم دست ساز برزیلشو ، پاره کرد و کلی هم بغض کرده بود که مردم میومدن و ازش دلجویی میکردند.

 

 

و اما بازی آرژانتین

پسرک مجبورم کرد که حتما براش لباس شماره 10 لیونل مسی رو بگیرم. اینبار طرح روی صورتش رو هم خودش ایده میداد. یه پرچم هم با هم درست کردیم و خلاصه مجهز رفتیم سینما. جمعیت خیلی زیاد بود. اینبار تو سالن شهرقصه دیدیم که بخوبی سالن آزادی نبود ولی سیل هوادارن دو تیم حتی به پله های کنار صندلیها هم رسیده بود. نیمه اول رو اینقدر جیغ زدیم و مارادونا و تیمش رو تشویق کردیم که صدامون گرفت ولی نیمه دوم دیگه بعد از گل دوم آنچنان کرک و پرمون ریخت و سکوت کردیم که هوادان آلمان پروبال گرفته بودند و کاراشون دیدنی بود.

 

البته خبرگزاری فارس عکسهای جالبی گذاشته همچنین روزنامه ایران چاپ دیروز هم عکس سامی رو چاپ کرده . میتونید این لینکو ببینید:

http://www.iran-newspaper.com/1389/4/14/Iran/4543/Page/28/Index.htm

 

در مورد بازیهای فینال و رده بندی ، طرفدار هیچ کدوم نیستم  و برام خیلی هم فرق نمیکنه که چه تیمی برنده بشه شاید اروگوئه برام جالبتر باشه.

سه‌شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٩ | ٦:٢۸ ‎ب.ظ | sherry | نظرات () |
Design By : Persian weblog