خاطرات من و سامي

من یک زنم با تمام دغدغه های یک همسر و مادر اینجا برایم بسان دفتری است که در آن مینویسم از روزمرگی هایم ، از پسر دلبندم از همسرم ، گاه سرشار از عشقم و گاه دلگیر وتنها


ديگه راستي راستي داره شمارش معكوس شروع ميشه. فردا اين موقع به احتمال قوي اين استرسها تموم شده و مرحله جديدي از مسئوليتهاي من شروع شده است.
بعضي اوقات يه آرامش نسبي منو فرا ميگيره ولي امان از حال دلشوره اي كه بهم دست ميده.
ديروز با يكي از دوستان قديمي ام كه اونهم متاسفانه مادرش را سالهاست از دست داده صحبت ميكردم اونهم معتقد بود كه لحظه زايمانش ( البته طبيعي ) واقعا حضور مادرش رو حس ميكرده حتي نكته جالب اينكه ميگفت وقتي بچه بدنيا اومده و اونو انداخته اند روي شكمش ‚ واقعا چهره كوچك شده مادرش رو در بچه ديده. قسم ميخورد ميگفت اصلا خود مامانم بود كه داشت بهم نگاه ميكرد و ميگفت ولي فرداش كه دوباره بچه را ديدم ديگه يه شكل ديگه شده بود.
از ديشب كه اين صحبت را شنيده ام خيلي تو فكر مامان و بابام هستم و همش ميگم مطمئنم كه اونا تنهام نميگذارند و حتما چشم براه ني ني خواهند بود. مامانم خدابيامرز عاشق بچه كوچولو بود و اي كاش الان بود و سالم بود و ميتونست اين لحظات دشوار را در كنار من سپري كنه!!! پدرم هم كه خدا رحمتش كنه به حدي نسبت به درد و نگراني من و برادرم حساس بود كه ميدونم فردا همزمان با من با درد پس از سزارين من درد خواهد كشيد و نگران حالم خواهد بود.
خيلي سعي ميكنم كه مثبت فكر كنم به فردا كه يه مسافر كوچولو خودشو بدجور تو دل مامان و باباش جا ميكنه و ما حيرونيم كه قدرت خدا عجب پديده پيچيده و شيريني است.
بهرحال 9 ماه انتظار ما ديگه دقايق پاياني خودشو داره سپري ميكنه . توي اين 9 ماه خدا را شكر ميكنم كه لحظات مبهم و شيريني از احساس مادر شدن را تجربه كردم. كلي با تكونهاي ني ني حال كردم و كلي هم اين وروجك مارو اذيت كرد كه باز هم خدا را شكر مينم. بهرحال با تمام سختيهاي ماه آخر بارداري واقعا تجربه شيريني بود حس داشتن يك موجود زنده و داراي احساس و شعور را در بطن خود. اميدوارم خداوند تمام مامانها و ني ني هاي دنيا رو در كنار هم سالم و و خوش حفظ كنه و طعم اين تجربه شيرين رو به لطف و كرم خودش به همه زنهاي دنيا بچشونه. و آرزو ميكنم از صدقه سر تموم ني ني ها ‚ اين ني ني ماهم سالم و صالح باشه.
توكل بر خدا و التماس دعا.
سه‌شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٢ | ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ | sherry | نظرات () |
Design By : Persian weblog