خاطرات من و سامي

من یک زنم با تمام دغدغه های یک همسر و مادر اینجا برایم بسان دفتری است که در آن مینویسم از روزمرگی هایم ، از پسر دلبندم از همسرم ، گاه سرشار از عشقم و گاه دلگیر وتنها


يک دختر ايرانی نفر دوم مسابقات دختر شايسته جهان شد

تاج ملکه زيبائی مسابقات دختر شايسته جهان (Miss World) در سال 2003 نصيب نماينده ايرلند شد. اين مسابقات که برای اولين بار است که در چين برگزار می شود ميليون ها بيننده در سراسر جهان داشت.

روزانا ديويسون دختر 19 ساله ايرلندی موفق شد در ميان 106 شرکت کننده پس از دختران شايسته کشورهای کانادا و چين به مقام اول دست يابد.

روزانا ديويسون دختر "کريس دو برگ" خواننده سرشناس بريتانيائی است. اين خواننده در اين باره گفت:" شديدا هيجان زده ام، و واقعا به او افتخار می کنم."

مقام نفر دوم اين رقابت به نازنين افشين جم، دختر ايرانی تباری که از سوی کانادا در رقابت های امسال شرکت کرد، رسيد، و دختر شايسته چين نفر سوم شد.

برگزاری مسابقات زيبائی و انتخاب دختر شايسته مدت 54 سال در چين ممنون بود.

 نازنين افشين جم 24 ساله که در ايران بدنيا آمده، از يک سالگی در اروپا و کانادا زندگی کرده است.

او که در رشته روزنامه نگاری درس می خواند می خواهد پا جای پای کريستين امان پور گزارشگر ايرانی تبار سی ان ان بگذارد و خبرنگار موفقی شود.

خانم جم با وجود سالها دور بودن از ايران زبان فارسی را فراموش نکرده است.

هفته پيش نيز اعلام شد که يک دختر خانم افغان مقيم آمريکا در يک مسابقه انتخاب ملکه زيبايی شرکت کرده است.

در 25 سال گذشته امکان شرکت دختران ايرانی يا افغان به طور مستقيم در اين نوع مسابقات وجود نداشته است. اما امسال دو دختر مهاجر از دو کشور به مسابقه های جداگانه ملکه زيبايی راه يافته اند.

به نقل از مجله فارسی  bbc

 
 
 
سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٢ | ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ | sherry | نظرات () |
Design By : Persian weblog